logotypoHmeras

3 Δεκεμβρίου 2018:Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων Με Αναπηρία

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία 3η Δεκέμβρη, πραγματοποιήθηκαν, στο ΕΝΕΕΓΥ-Λ και στο ΕΕΕΕΚ Αλεξανδρούπολης, δράσεις συνεκπαίδευσης και συνεργασίας με ομάδες μαθητών από όλα τα Γυμνάσια της Αλεξανδρούπολης και της ευρύτερης Περιοχής.  Συγκεκριμένα, οι μαθητές των Γυμνασίων, αφού χωρίστηκαν σε ομάδες, μπήκαν στις τάξεις και μαζί με τα παιδιά των σχολείων μας παρακολούθησαν μάθημα μίας διδακτικής ώρας. Οι αίθουσες στις οποίες έγινε μάθημα είναι οι εξής και φαίνονται στις παρακάτω φωτογραφίες:

• Αίθουσα Αυτισμού
  • Αίθουσα αυτόνομης Διαβίωσης
  • Αίθουσα Φιλολόγων
  • Αίθουσα Φυσικής – Χημείας
  • Αίθουσα Φυσικοθεραπείας
  • Θερμοκήπιο
  • Γυμναστήριο
  • Κυλικείο
  • Αίθουσα Λογοθεραπείας
  • Αίθουσα Μαθηματικών
  • Αίθουσα μουσικής
  • Αίθουσες Πληροφορικής
  • Αίθουσα Πηλοπλαστικής

Ακολούθησε διαγωνισμός ΚΑΡΑΟΚΕ στον οποίο συμμετείχαν όλα τα σχολεία. Στη συνέχεια προσφέρθηκαν σε όλα τα παιδιά κεράσματα, που ετοιμάστηκαν στην κουζίνα του σχολείου και περιείχαν hotdog με λουκάνικα προσφοράς του κ.Υφαντή(τον οποίο ευχαριστούμε θερμά).

Οι παραπάνω δράσεις συντονίστηκαν από τον Διευθυντή του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Αλεξανδρούπολης (κ. Μαλκόπουλο Δημήτριο).

Karaoke Stathis karaoke1 karaoke2 karaoke3 karaoke4 karaoke5 karaoke6 karaoke7 karaoke8 karaokeMaria